ZŁOTY LEW dla najlepszego filmu na festiwalu w Wenecji

Symbolem * oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film".
Symbolem ^ oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".


2017  The Shape of Water  –  Kształt wody *
2016  
Ang babaeng humayo  –  Kobieta, która odeszła
2015  
Desde allá  –  Z daleka
2014  
En duva satt på en gren och funderade på tillvaron  –  Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu
2013  
Sacro GRA  –  Rzymska aureola
2012  
Pieta  –  Pieta
2011  
Faust  –  Faust
2010  
Somewhere  –  Somewhere: Między miejscami
2009  
Lebanon  –  Liban
2008  
The Wrestler  –  Zapaśnik
2007  
Se, jie  –  Ostrożnie, pożądanie
2006  
Sanxia haoren  –  Martwa natura
2005  
Brokeback Mountain  –  Tajemnica Brokeback Mountain *
2004  
Vera Drake  –  Vera Drake
2003  
Wozwraszczenije  –  Powrót
2002  
The Magdalene Sisters  –  Siostry Magdalenki
2001  
Monsoon Wedding  –  Monsunowe wesele
2000  
Dayereh  –  Krąg
1999  
Yi ge dou bu neng shao  –  Ani jednego mniej
1998  
Così ridevano  –  Tak się śmiali
1997  
Hana-bi  –  Hana-bi
1996  
Michael Collins  –  Michael Collins
1995  
Xich lo  –  Rikszarz
1994  
Aiqing wansui  –  Niech żyje miłość
 Before the Rain  –  Zanim spadnie deszcz ^
1993  
Short Cuts  –  Na skróty
 Trois couleurs: Bleu  –  Trzy kolory: Niebieski
1992  
Qiu Ju da guan si  –  Historia Qiu Ju
1991  
Urga  –  Urga ^
1990  
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead  –  Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
1989  
Beiqing chengshi  –  Miasto smutku
1988  
La leggenda del santo bevitore  –  Legenda o świętym pijaku
1987  
Au revoir, les enfants  –  Do zobaczenia, chłopcy ^
1986  
Le rayon vert  –  Zielony promień
1985  
Sans toit ni loi  –  Bez dachu i praw
1984  
Rok spokojnego słońca  –  Rok spokojnego słońca
1983  
Prénom Carmen  –  Imię: Carmen
1982  
Der Stand der Dinge  –  Stan rzeczy
1981  
Die bleierne Zeit  –  Czas ołowiu
1980  
Atlantic City  –  Atlantic City *
 Gloria  –  Gloria
1968  
Die Artisten in der Zirkuskuppel: Ratlos  –  Artyści pod kopułą cyrku: bezradni
1967  
Belle de jour  –  Piękność dnia
1966  
La battaglia di Algeri  –  Bitwa o Algier ^
1965  
Vaghe stelle dell'Orsa...  –  Błędne gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy
1964  
Il deserto rosso  –  Czerwona pustynia
1963  
Le mani sulla città  –  Ręce nad miastem
1962  
Cronaca familiare  –  Kronika rodzinna
 Iwanowo dietstwo  –  Dziecko wojny
1961  
L'année dernière à Marienbad  –  Zeszłego roku w Marienbadzie
1960  
Le passage du Rhin  –  Przejście Renu
1959  
Il generale della Rovere  –  Generał della Rovere
 La grande guerra  –  Wielka wojna ^
1958  
Muhomatsu no issho  –  Rikszarz
1957  
Aparajito  –  Nieugięty
1956  
nagrody nie przyznano
1955  
Ordet  –  Słowo
1954  
Romeo and Juliet  –  Romeo i Julia
1953  
nagrody nie przyznano
1952  
Jeux interdits  –  Zakazane zabawy ^
1951  
Rashomon  –  Rashomon ^
1950  
Justice est faite  –  Sprawiedliwości stało się zadość
1949  
Manon
1948  
Hamlet  –  Hamlet *
1947  
Siréna  –  Syrena

Mussolini Cup

1942  Bengasi  (najlepszy film włoski)
 Der große König  –  Wielki król  (najlepszy film zagraniczny)
1941  
La corona di ferro  –  Żelazna korona  (najlepszy film włoski)
 Ohm Krüger  –  Wujaszek Krüger  (najlepszy film zagraniczny)
1940  
L'assedio dell'Alcazar  (najlepszy film włoski)
 Der Postmeister  –  Poczmistrz  (najlepszy film zagraniczny)
1939  
Abuna Messias
1938  
Luciano Serra pilota  –  Pilot Luciano Serra
 Olympia 1. Teil - Fest der Völker  –  Olimpiada, cz. 1: Święto narodów
1937  
Scipione l'africano  –  Scypion Afrykański  (najlepszy film włoski)
 Un carnet de bal  –  Jej pierwszy bal  (najlepszy film zagraniczny)
1936  
Squadrone bianco  (najlepszy film włoski)
 Der Kaiser von Kalifornien  –  Władca Kalifornii  (najlepszy film zagraniczny)
1935  
Casta diva  (najlepszy film włoski)
 Anna Karenina  –  Anna Karenina  (najlepszy film zagraniczny)
1934  
Teresa Confalonieri  (najlepszy film włoski)
 Man of Aran  –  Człowiek z Aran  (najlepszy film zagraniczny)


Aktualizacja: