TONY dla najlepszego aktora drugoplanowego w sztuce teatralnej

Po tytule sztuki podany jest jej autor.
W dalszej kolejności podano rok i reżysera najbardziej znanej ekranizacji sztuki (jeśli taka została dokonana).
Jeśli w ekranizacji występuje aktor grający wcześniej w sztuce, fakt ten oznaczony jest symbolem -->.


(2003) (TV) M. Nichols 2018  Nathan Lane  –  Angels in America  –  Tony Kushner
2017  
Michael Aronov  –  Oslo  –  J.T. Rogers
2016  
Reed Birney  –  The Humans  –  Stephen Karam
2015  
Richard McCabe  –  The Audience  –  Peter Morgan
(1996) T. Nunn 1 2014  
Mark Rylance  –  Twelfth Night  –  William Shakespeare
2013  
Courtney B. Vance  –  Lucky Guy  –  Nora Ephron
2012  
Christian Borle  –  Peter and the Starcatcher  –  Rick Elice
(2014) (TV) R. Murphy 2011  
John Benjamin Hickey  –  The Normal Heart  –  Larry Kramer
2010  
Eddie Redmayne  –  Red  –  John Logan
2009  
Roger Robinson  –  Joe Turner's Come and Gone  –  August Wilson
2008  
Jim Norton  –  The Seafarer  –  Conor McPherson
2007  
Billy Crudup  –  The Coast of Utopia  –  Tom Stoppard
2006  
Ian McDiarmid  –  Faith Healer  –  Brian Friel
(1992) J. Foley 2005  
Liev Schreiber  –  Glengarry Glen Ross  –  David Mamet
2004  
Brian F. O'Byrne  –  Frozen  –  Bryony Lavery
2003  
Denis O'Hare  –  Take Me Out  –  Richard Greenberg
2002  
Frank Langella  –  Fortune's Fool  –  Mike Poulton
2001  
Robert Sean Leonard  –  The Invention of Love  –  Tom Stoppard
(1975) (TV) J. Quintero 2000  
Roy Dotrice  –  A Moon for the Misbegotten  –  Eugene O'Neill
1999  
Frank Wood  –  Side Man  –  Warren Leight
1998  
Tom Murphy  –  The Beauty Queen of Leenane  –  Martin McDonagh
(1973) J. Losey 1997  
Owen Teale  –  A Doll's House  –  Henrik Ibsen
1996  
Ruben Santiago-Hudson  –  Seven Guitars  –  August Wilson
--> (1997) J. Mantello 1995  
John Glover  –  Love! Valour! Compassion!  –  Terrence McNally
--> (2003) (TV) M. Nichols 2 1994  
Jeffrey Wright  –  Angels in America: Perestroika  –  Tony Kushner
(2003) (TV) M. Nichols 2 1993  
Stephen Spinella  –  Angels in America: Millennium Approaches  –  T. Kushner
1992  
Laurence Fishburne  –  Two Trains Running  –  August Wilson
(1993) M. Coolidge 1991  
Kevin Spacey  –  Lost in Yonkers  –  Neil Simon
(1958) R. Brooks 1990  
Charles Durning  –  Cat on a Hot Tin Roof  –  Tennessee Williams
(1995) (TV) P. Bogart 1989  
Boyd Gaines  –  The Heidi Chronicles  –  Wendy Wasserstein
(1993) D. Cronenberg 1988  
B.D. Wong  –  M. Butterfly  –  David Henry Hwang
(1992) (TV) P. Bogart 1987  
John Randolph  –  Broadway Bound  –  Neil Simon
--> (1987) (TV) K. Browning, J. Zaks 1986  
John Mahoney  –  The House of Blue Leaves  –  John Guare
(1988) M. Nichols 1985  
Barry Miller  –  Biloxi Blues  –  Neil Simon
(1992) J. Foley 1984  
Joe Mantegna  –  Glengarry Glen Ross  –  David Mamet
(1986) G. Saks 1983  
Matthew Broderick  –  Brighton Beach Memoirs  –  Neil Simon
--> (1985) (TV) M. Lindsay-Hogg 1982  
Zakes Mokae  –  'Master Harold'... and the Boys  –  Athol Fugard
1981  
Brian Backer  –  The Floating Light Bulb  –  Woody Allen
(1982) (TV) V. Matalon 1980  
David Rounds  –  Morning's at Seven  –  Paul Osborn
1979  
Michael Gough  –  Bedroom Farce  –  Alan Ayckbourn
(1988) M. Clark 1978  
Lester Rawlins  –  Da  –  Hugh Leonard
1977  
Jonathan Pryce  –  Comedians  –  Trevor Griffiths
(1972) (TV) H. Wise 1976  
Edward Herrmann  –  Mrs. Warren's Profession  –  George Bernard Shaw
1975  
Frank Langella  –  Seascape  –  Edward Albee
--> (1975) (TV) J. Quintero 1974  
Ed Flanders  –  A Moon for the Misbegotten  –  Eugene O'Neill
1973  
John Lithgow  –  The Changing Room  –  David Storey
(1975) M. Frank 1972  
Vincent Gardenia  –  The Prisoner of Second Avenue  –  Neil Simon
1971  
Paul Sand  –  Story Theatre  –  Paul Sills
(1972) S. Lumet 1970  
Ken Howard  –  Child's Play  –  Robert Marasco
1969  
Al Pacino  –  Does a Tiger Wear a Necktie?  –  Don Petersen
(1968) W. Friedkin 1968  
James Patterson  –  The Birthday Party  –  Harold Pinter
--> (1973) P. Hall 1967  
Ian Holm  –  The Homecoming  –  Harold Pinter
--> (1967) P. Brook 1966  
Patrick Magee  –  Marat/Sade  –  Peter Weiss
--> (1968) U. Grosbard 1965  
Jack Albertson  –  The Subject Was Roses  –  Frank D. Gilroy
--> (1964) B. Colleran, J. Gielgud 1964  
Hume Cronyn  –  Hamlet  –  William Shakespeare
(1967) C. Reiner 1963  
Alan Arkin  –  Enter Laughing  –  Joseph Stein
(1964) B. Edwards 1962  
Walter Matthau  –  A Shot in the Dark  –  Marcel Achard
(1971) (TV) D. Petrie 1961  
Martin Gabel  –  Big Fish, Little Fish  –  Hugh Wheeler
1960  
Roddy McDowall  –  The Fighting Cock  –  Jean Anouilh
--> (1961) G. Seaton 1959  
Charles Ruggles  –  The Pleasure of His Company  –  Samuel A. Taylor
(1960) V.J. Donehue 1958  
Henry Jones  –  Sunrise at Campobello  –  Dore Schary
1957  
Frank Conroy  –  The Potting Shed  –  Graham Greene
--> (1965) (TV) G. Schaefer 1956  
Ed Begley  –  Inherit the Wind  –  Jerome Lawrence, Robert E. Lee
(1957) Billy Wilder 1955  
Francis L. Sullivan  –  Witness for the Prosecution  –  Agatha Christie
--> (1956) V. Minnelli 1954  
John Kerr  –  Tea and Sympathy  –  Robert Anderson
--> (1954) A. Hitchcock 1953  
John Williams  –  Dial M for Murder  –  Frederick Knott
1952  
John Cromwell  –  Point of No Return  –  Paul Osborn
(1955) D. Mann 1951  
Eli Wallach  –  The Rose Tattoo  –  Tennessee Williams
(1951) L. Benedek 1949  
Arthur Kennedy  –  Death of a Salesman  –  Arthur Miller


1 Twelfth Night or What You Will
2 Angels in America

Aktualizacja: