ZŁOTA MUSZLA dla najlepszego filmu na festiwalu w San Sebastian

Symbolem * oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film".
Symbolem ^ oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".


2017  The Disaster Artist  –  Disaster Artist
2016  
Wo bu shi Pan Jin Lian
2015  
Þrestir  –  Wróble
2014  
Magical Girl  –  Magical Girl
2013  
Pelo malo
2012  
Dans la maison  –  U niej w domu
2011  
Los pasos dobles
2010  
Neds  –  Chuligani
2009  
Nanjing! Nanjing!  –  Miasto życia i śmierci
2008  
Pandora'nın kutusu  –  Puszka Pandory
2007  
A Thousand Years of Good Prayers  –  Tysiąc lat żarliwych modlitw
2006  
Mon fils à moi  –  Mój syn i ja
 Niwemang  –  Półksiężyc
2005  
Štěstí  –  Szczęście
2004  
Lakposhtha hâm parvaz mikonand  –  Gdyby żółwie mogły latać
2003  
Schussangst  –  Strach przed wystrzałem
2002  
Los lunes al sol  –  Poniedziałki w słońcu
2001  
Taxi para tres  –  Taksówka dla trzech
2000  
La perdición de los hombres  –  Zguba mężczyzn
1999  
C'est quoi la vie?  –  Co to za życie?
1998  
El viento se llevó lo qué  –  Tyle przynosi wiatr
1997  
Rien ne va plus  –  Francuska ruletka
1996  
Bwana  –  Bwana
 Trojan Eddie  –  Trojan Eddie
1995  
Margaret's Museum  –  Muzeum Margaret
1994  
Días contados  –  Policzone dni
1993  
Principio y fin  –  Początek i koniec
 Sara  –  Sara
1992  
Un lugar en el mundo  –  Miejsce na świecie ^
1991  
Alas de mariposa
1990  
Las cartas de Alou
1989  
Homer and Eddie  –  Homer i Eddie
 La nación clandestina
1988  
On the Black Hill  –  Czarne wzgórze
1987  
Urs al-jalil
1986  
La mitad del cielo  –  Środek nieba
1985  
Yesterday  –  Yesterday
1979  
Osiennij marafon  –  Jesienny maraton
1978  
Alambrista!
1977  
Nieokonczennaja pjesa dla miechaniczeskogo pianino  –  Niedokończony utwór na pianolę
1976  
Tabor uchodit w niebo  –  Tabor wędruje do nieba
1975  
Furtivos
1974  
Badlands  –  Badlands
1973  
El espíritu de la colmena  –  Duch roju
1972  
The Glass House  –  Kryształowy dom
1971  
Le genou de Claire  –  Kolano Klary
1970  
Ondata di calore
1969  
The Rain People  –  Deszczowi ludzie
1968  
The Long Day's Dying
1967  
Two for the Road  –  Dwoje na drodze
1966  
I Was Happy Here
1965  
Mirage  –  Miraż
 Zlatá reneta
1964  
America, America  –  Ameryka, Ameryka *
1963  
Mafioso  –  Człowiek mafii
1962  
L'isola di Arturo  –  Wyspa Artura
1961  
One-Eyed Jacks  –  Dwa oblicza zemsty
1960  
Romeo, Julie a tma  –  Romeo, Julia i ciemność
1959  
The Nun's Story  –  Historia zakonnicy *
1958  
Ewa chce spać  –  Ewa chce spać
1957  
La nonna Sabella

Nagroda nieoficjalna

1956  Il ferroviere  –  Czerwony sygnał  –  najlepszy film zagraniczny
 Todos somos necesarios  –  najlepszy film hiszpański


Aktualizacja: