OSCAR – nagroda honorowa

Nagrodą honorową jest statuetka Oscara. We wcześniejszych latach przyznawano także inne rodzaje nagród: złote i srebrne tabliczki pamiątkowe i medale, certyfikaty, nagrody pamiątkowe, statuetki drewniane, miniaturowe itp.


2018  Donald Sutherland
 Charles Burnett
 Owen Roizman
 Agnès Varda
2017  
Jackie Chan
 Anne V. Coates
 Lynn Stalmaster
 Frederick Wiseman
2016  
Debbie Reynolds
 Gena Rowlands
 Spike Lee
2015  
Maureen O'Hara
 Harry Belafonte
 Hayao Miyazaki
 Jean-Claude Carrière
2014  
Angela Lansbury
 Steve Martin
 Piero Tosi
2013  
D.A. Pennebaker
 Hal Needham
 George Stevens Jr.
2012  
James Earl Jones
 Dick Smith
2011  
Eli Wallach
 Kevin Brownlow
 Jean-Luc Godard
2010  
Lauren Bacall
 Roger Corman
 Gordon Willis
2008  
Robert F. Boyle
2007  
Ennio Morricone
2006  
Robert Altman
2005  
Sidney Lumet
2004  
Blake Edwards
2003  
Peter O'Toole
2002  
Sidney Poitier
 Robert Redford
2001  
Jack Cardiff
 Ernest Lehman
2000  
Andrzej Wajda
1999  
Elia Kazan
1998  
Stanley Donen
1997  
Michael Kidd
1996  
Kirk Douglas
 Chuck Jones
1995  
Michelangelo Antonioni
1994  
Deborah Kerr
1993  
Federico Fellini
1992  
Satyajit Ray
1991  
Sophia Loren
 Myrna Loy
1990  
Akira Kurosawa
1989  
Eastman Kodak Co.
 National Film Board of Canada
1987  
Ralph Bellamy
1986  
Paul Newman
 Alex North
1985  
James Stewart
 The National Endowment
1984  
Hal Roach
1983  
Mickey Rooney
1982  
Barbara Stanwyck
1981  
Henry Fonda
1980  
Alec Guinness
 Hal Elias
1979  
Laurence Olivier
 King Vidor
 Walter Lantz
 Museum of Modern Art, Dept. of Film
1978  
Margaret Booth
1976  
Mary Pickford
1975  
Howard Hawks
 Jean Renoir
1974  
Groucho Marx
 Henri Langlois
1973  
Edward G. Robinson
 Charles S. Boren
1972  
Charles Chaplin
1971  
Lillian Gish
 Orson Welles
1970  
Cary Grant
1969  
Onna White  –  choreografia Oliver!
 John Chambers  –  charakteryzacja Planet of the Apes
1968  
Arthur Freed
1967  
Yakima Canutt
 Y. Frank Freeman
1966  
Bob Hope
1965  
William Tuttle  –  charakteryzacja 7 Faces of Dr. Lao
1962  
Jerome Robbins
 Fred L. Metzler
 William L. Hendricks  –  produkcja A Force in Readiness
1961  
Gary Cooper
 Stan Laurel
1960  
Buster Keaton
 Lee De Forest
1959  
Maurice Chevalier
1958  
Gilbert M. 'Broncho Billy' Anderson
 Charles Brackett
 B.B. Kahane
 Society of Motion Picture and Television Engineers
1957  
Eddie Cantor
1956  
Miyamoto Musashi  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Japonia)
1955  
Greta Garbo
 Danny Kaye
 Kemp Niver
 Jon Whiteley  –  występ The Kidnappers
 Vincent Winter  –  występ The Kidnappers
 Bausch & Lomb Optical Co.
 Jigokumon  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Japonia)
1954  
Joseph Breen
 Pete Smith
 20th Century-Fox Film Corp.
 Bell and Howell Co.
1953  
Bob Hope
 Harold Lloyd
 Merian C. Cooper
 Joseph M. Schenck
 George Alfred Mitchell
 Jeux interdits  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Francja)
1952  
Gene Kelly
 Rashomon  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Japonia)
1951  
Louis B. Mayer
 George Murphy
 Au-delà des grilles  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Francja/Włochy)
1950  
Fred Astaire
 Jean Hersholt
 Cecil B. DeMille
 Ladri di Biciclette  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Włochy)
1949  
Sid Grauman
 Adolph Zukor
 Walter Wanger  –  produkcja Joan of Arc
 Monsieur Vincent  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Francja)
1948  
James Baskett  –  występ Song of the South
 William Nicholas Selig, Albert E. Smith, George K. Spoor, Thomas Armat
 Bill and Coo  –  film
 Sciuscià  –  najlepszy film nieanglojęzyczny (Włochy)
1947  
Laurence Olivier  –  występ, reżyseria i produkcja Henry V
 Harold Russell  –  występ The Best Years of Our Lives
 Ernst Lubitsch
1946  
Daniel J. Bloomberg
 Walter Wanger
 Mervyn LeRoy, Frank Ross  –  produkcja The House I Live In
1945  
Bob Hope
1944  
George Pal
1943  
Charles Boyer
 Noel Coward  –  produkcja In Which We Serve
 M-G-M Studio
1942  
Walt Disney, William E. Garity, J.N.A. Hawkins, RCA Manufacturing Co.  –  film Fantasia
 Leopold Stokowski  –  muzyka Fantasia
 Rey Scott  –  produkcja Kukan
 Ministry of Information, UK  –  film Target for Tonight
1941  
Bob Hope
 Nathan Levinson
1940  
Douglas Fairbanks
 Jean Hersholt, Ralph Morgan, Ralph Block, Conrad Nagel, Motion Picture Relief Fund
 William Cameron Menzies  –  scenografia Gone with the Wind
 Technicolor Co.
1939  
Arthur Ball
 Harry M. Warner
 Walt Disney  –  produkcja Snow White and the Seven Dwarfs
 Gordon Jennings, Jan Domela, Devereaux Jennings, Irmin Roberts, Art Smith, Farciot Edouart,
 Loyal Griggs, Loren L. Ryder, Harry D. Mills, Louis Mesenkop, Walter Oberst  –  
 efekty zdjęciowe i dźwiękowe Spawn of the North
 Allen M. Davey, Oliver T. Marsh  –  zdjęcia Sweethearts
1938  
Mack Sennett
 Edgar Bergen
 W. Howard Greene  –  zdjęcia A Star Is Born
 Museum of Modern Art Film Library
1937  
W. Howard Greene, Harold Rosson  –  zdjęcia The Garden of Allah
 March of Time
1936  
D.W. Griffith
1932  
Walt Disney
1929  
Charles Chaplin  –  występ, scenariusz, reżyseria i produkcja The Circus
 Warner Bros.  –  produkcja The Jazz Singer


Aktualizacja: