OSCAR dla najlepszego aktora drugoplanowego

Symbolem * oznaczono filmy, które nie były nominowane w kategorii "Najlepszy film".


2018  Sam Rockwell  –  Three Billboards Outside Ebbing, Missouri  –  Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
2017  
Mahershala Ali  –  Moonlight  –  Moonlight
2016  
Mark Rylance  –  Bridge of Spies  –  Most szpiegów
2015  
J.K. Simmons  –  Whiplash  –  Whiplash
2014  
Jared Leto  –  Dallas Buyers Club  –  Witaj w klubie
2013  
Christoph Waltz  –  Django Unchained  –  Django
2012  
Christopher Plummer  –  Beginners  –  Debiutanci *
2011  
Christian Bale  –  The Fighter  –  Fighter
2010  
Christoph Waltz  –  Inglourious Basterds  –  Bękarty wojny
2009  
Heath Ledger  –  The Dark Knight  –  Mroczny Rycerz *
2008  
Javier Bardem  –  No Country for Old Men  –  To nie jest kraj dla starych ludzi
2007  
Alan Arkin  –  Little Miss Sunshine  –  Mała miss
2006  
George Clooney  –  Syriana  –  Syriana *
2005  
Morgan Freeman  –  Million Dollar Baby  –  Za wszelką cenę
2004  
Tim Robbins  –  Mystic River  –  Rzeka tajemnic
2003  
Chris Cooper  –  Adaptation  –  Adaptacja *
2002  
Jim Broadbent  –  Iris  –  Iris *
2001  
Benicio Del Toro  –  Traffic  –  Traffic
2000  
Michael Caine  –  The Cider House Rules  –  Wbrew regułom
1999  
James Coburn  –  Affliction  –  Prywatne piekło *
1998  
Robin Williams  –  Good Will Hunting  –  Buntownik z wyboru
1997  
Cuba Gooding Jr.  –  Jerry Maguire  –  Jerry Maguire
1996  
Kevin Spacey  –  The Usual Suspects  –  Podejrzani *
1995  
Martin Landau  –  Ed Wood  –  Ed Wood *
1994  
Tommy Lee Jones  –  The Fugitive  –  Ścigany
1993  
Gene Hackman  –  Unforgiven  –  Bez przebaczenia
1992  
Jack Palance  –  City Slickers  –  Sułtani westernu *
1991  
Joe Pesci  –  Goodfellas  –  Chłopcy z ferajny
1990  
Denzel Washington  –  Glory  –  Chwała *
1989  
Kevin Kline  –  A Fish Called Wanda  –  Rybka zwana Wandą *
1988  
Sean Connery  –  The Untouchables  –  Nietykalni *
1987  
Michael Caine  –  Hannah and Her Sisters  –  Hannah i jej siostry
1986  
Don Ameche  –  Cocoon  –  Kokon *
1985  
Haing S. Ngor  –  The Killing Fields  –  Pola śmierci
1984  
Jack Nicholson  –  Terms of Endearment  –  Czułe słówka
1983  
Louis Gossett Jr.  –  An Officer and a Gentleman  –  Oficer i dżentelmen *
1982  
John Gielgud  –  Arthur  –  Artur *
1981  
Timothy Hutton  –  Ordinary People  –  Zwykli ludzie
1980  
Melvyn Douglas  –  Being There  –  Wystarczy być *
1979  
Christopher Walken  –  The Deer Hunter  –  Łowca jeleni
1978  
Jason Robards  –  Julia  –  Julia
1977  
Jason Robards  –  All the President's Men  –  Wszyscy ludzie prezydenta
1976  
George Burns  –  The Sunshine Boys  –  Promienni chłopcy *
1975  
Robert De Niro  –  The Godfather: Part II  –  Ojciec chrzestny, cz. II
1974  
John Houseman  –  The Paper Chase  –  W pogoni za papierkiem *
1973  
Joel Grey  –  Cabaret  –  Kabaret
1972  
Ben Johnson  –  The Last Picture Show  –  Ostatni seans filmowy
1971  
John Mills  –  Ryan's Daughter  –  Córka Ryana *
1970  
Gig Young  –  They Shot Horses, Don't They?  –  Czyż nie dobija się koni? *
1969  
Jack Albertson  –  The Subject Was Roses  –  Róże w tytule *
1968  
George Kennedy  –  Cool Hand Luke  –  Nieugięty Luke *
1967  
Walter Matthau  –  The Fortune Cookie  –  Szczęście Harry'ego *
1966  
Martin Balsam  –  A Thousand Clowns  –  Tysiąc klownów
1965  
Peter Ustinov  –  Topkapi  –  Topkapi *
1964  
Melvyn Douglas  –  Hud  –  Hud, syn farmera *
1963  
Ed Begley  –  Sweet Bird of Youth  –  Słodki ptak młodości *
1962  
George Chakiris  –  West Side Story  –  West Side Story
1961  
Peter Ustinov  –  Spartacus  –  Spartakus *
1960  
Hugh Griffith  –  Ben-Hur  –  Ben Hur
1959  
Burl Ives  –  The Big Country  –  Biały kanion *
1958  
Red Buttons  –  Sayonara  –  Sayonara
1957  
Anthony Quinn  –  Lust for Life  –  Pasja życia *
1956  
Jack Lemmon  –  Mister Roberts  –  Mister Roberts
1955  
Edmond O'Brien  –  The Barefoot Contessa  –  Bosonoga contessa *
1954  
Frank Sinatra  –  From Here to Eternity  –  Stąd do wieczności
1953  
Anthony Quinn  –  Viva Zapata!  –  Viva Zapata! *
1952  
Karl Malden  –  A Streetcar Named Desire  –  Tramwaj zwany pożądaniem
1951  
George Sanders  –  All About Eve  –  Wszystko o Ewie
1950  
Dean Jagger  –  Twelve O'Clock High  –  Z jasnego nieba
1949  
Walter Huston  –  The Treasure of the Sierra Madre  –  Skarb Sierra Madre
1948  
Edmund Gwenn  –  Miracle on 34th Street  –  Cud na 34. ulicy
1947  
Harold Russell  –  The Best Years of Our Lives  –  Najlepsze lata naszego życia
1946  
James Dunn  –  A Tree Grows in Brooklyn  –  Drzewko na Brooklynie *
1945  
Barry Fitzgerald  –  Going My Way  –  Idąc moją drogą
1944  
Charles Coburn  –  The More the Merrier  –  Wesoły sublokator
1943  
Van Heflin  –  Johnny Eager  –  Johnny Eager *
1942  
Donald Crisp  –  How Green Was My Valley  –  Zielona dolina
1941  
Walter Brennan  –  The Westerner  –  Człowiek Zachodu *
1940  
Thomas Mitchell  –  Stagecoach  –  Dyliżans
1939  
Walter Brennan  –  Kentucky  –  Kentucky *
1938  
Joseph Schildkraut  –  The Life of Emile Zola  –  Życie Emila Zoli
1937  
Walter Brennan  –  Come and Get It  –  Prawo młodości *


Aktualizacja: