KRYSZTAŁOWY GLOB dla najlepszego filmu na festiwalu w Karlowych Warach

Symbolem * oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film".
Symbolem ^ oznaczono filmy nominowane także do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".


2018  Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari
2017  
Křižáček  –  Mały krzyżowiec
2016  
Ernelláék Farkaséknál  –  To nie są najlepsze dni mojego życia
2015  
Bob and the Trees
2014  
Simindis kundzuli  –  Wyspa kukurydzy
2013  
A nagy füzet  –  Duży zeszyt
2012  
Mer eller mindre mann  –  Mężczyzna prawie idealny
2011  
Boker tov adon Fidelman  –  Konserwator
2010  
La mosquitera  –  Moskitiera
2009  
Un ange à la mer  –  Anioł nad morzem
2008  
Frygtelig lykkelig  –  Strasznie szczęśliwi
2007  
Mýrin  –  Bagno
2006  
SherryBaby  –  Sherry
2005  
Mój Nikifor  –  Mój Nikifor
2004  
Certi bambini  –  Stracone dzieciństwo
2003  
La finestra di fronte  –  Okna
2002  
Rok ďábla  –  Rok diabła
2001  
Le fabuleux destin d'Amélie Poulain  –  Amelia ^
2000  
Eu Tu Eles  –  Ja, ty, oni
1999  
Ha-Chaverim Shel Yana  –  Przyjaciele Niny
1998  
Le coeur au poing
1997  
Ma vie en rose  –  Różowe lata
1996  
Kawkazskij plennik  –  Jeniec Kaukazu ^
1995  
Jízda  –  Jazda
1994  
Mi hermano del alma
1992  
Krapatchouk
1988  
Fu rong zhen  –  Miasteczko Hibiscus
1986  
A Street to Die
1984  
Lew Tołstoj
1982  
Krasnyje kołokola, film pierwyj - Mieksika w ognie  –  Czerwone dzwony - Meksyk w ogniu
1980  
Die Verlobte  –  Narzeczona
1978  
Biełyj Bim, Czornoje Ucho  –  Biały Bim, Czarne Ucho ^
 Stíny horkého léta  –  Cienie gorącego lata
1976  
La cantata de Chile
1974  
Romans o wlublonnych  –  Romanca o zakochanych
1972  
Ukroszczenije ognia  –  Ujarzmienie ognia
1970  
Kes  –  Kes
1968  
Rozmarné léto  –  Kapryśne lato
1966  
nagrody nie przyznano
1964  
Obžalovaný  –  Oskarżony
1962  
Diewiat´ dniej odnogo goda  –  Dziewięć dni jednego roku
1960  
Sierioża  –  Sierioża
1958  
Ibo kyoudai  –  Przeklęci bracia
 Tichyj Don  –  Cichy Don
1957  
Jagte Raho  –  Łapać złodzieja
1956  
Si tous les gars du monde  –  Gdyby wszyscy ludzie dobrej woli
1954  
Salt of the Earth  –  Sól ziemi
 Wiernyje druzja  –  Dygnitarz na tratwie
1952  
Niezabywajemyj 1919-j god  –  Niezapomniany rok 1919
1951  
Kawaler Zołotoj Zwiezdy  –  Kawaler Złotej Gwiazdy
1950  
Padienije Bierlina
1949  
Stalingradskaja bitwa I  –  Bitwa stalingradzka, cz. I
1948  
Ostatni etap  –  Ostatni etap


Aktualizacja: