ZŁOTY GLOB dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu, miniserialu lub filmie TV


2018  Alexander Skarsgård  –  Big Little Lies  (miniserial TV)  Wielkie kłamstewka
2017  
Hugh Laurie  –  The Night Manager  (miniserial TV)  Nocny recepcjonista
2016  
Christian Slater  –  Mr. Robot  (serial TV)  Mr. Robot
2015  
Matt Bomer  –  The Normal Heart  (TV)  Odruch serca
2014  
Jon Voight  –  Ray Donovan  (serial TV)  (TV)  Ray Donovan
2013  
Ed Harris  –  Game Change  (TV)  Zmiana w grze
2012  
Peter Dinklage  –  Game of Thrones  (serial TV)  Gra o tron
2011  
Chris Colfer  –  Glee  (serial TV)  Glee
2010  
John Lithgow  –  Dexter  (serial TV)  Dexter
2009  
Tom Wilkinson  –  John Adams  (miniserial TV)  John Adams
2008  
Jeremy Piven  –  Entourage  (serial TV)  Ekipa
2007  
Jeremy Irons  –  Elizabeth I  (TV)  Elżbieta I
2006  
Paul Newman  –  Empire Falls  (TV)  Empire Falls
2005  
William Shatner  –  Boston Legal  (serial TV)  Orły z Bostonu
2004  
Jeffrey Wright  –  Angels in America  (miniserial TV)  Anioły w Ameryce
2003  
Donald Sutherland  –  Path to War  (TV)  Droga ku wojnie
2002  
Stanley Tucci  –  Conspiracy  (TV)  Ostateczne rozwiązanie
2001  
Robert Downey Jr.  –  Ally McBeal  (serial TV)  Ally McBeal
2000  
Peter Fonda  –  The Passion of Ayn Rand  (TV)  Życie i pasje Ayn Rand
1999  
Don Cheadle  –  The Rat Pack  (TV)  Ludzie rozrywki
 Gregory Peck  –  Moby Dick  (TV)  Moby Dick
1998  
George C. Scott  –  12 Angry Men  (TV)  Dwunastu gniewnych ludzi
1997  
Ian McKellen  –  Rasputin  (TV)  Rasputin
1996  
Donald Sutherland  –  Citizen X  (TV)  Obywatel X
1995  
Edward James Olmos  –  The Burning Season  (TV)  Sezon w piekle
1994  
Beau Bridges  –  The Positively True Adventures of the Alleged Texas Cheerleader-Murdering
 Mom  (TV)  Prawdziwe przygody mamy-morderczyni
1993  
Maximilian Schell  –  Stalin  (TV)  Stalin
1992  
Louis Gossett Jr.  –  The Josephine Baker Story  (TV)  Historia Josephine Baker
1991  
Charles Durning  –  The Kennedys of Massachusetts  (TV) 
1990  
Dean Stockwell  –  Quantum Leap  (serial TV)  Zagubiony w czasie
1989  
Barry Bostwick  –  War and Remembrance  (miniserial TV)  Wojna i pamięć
 John Gielgud  –  War and Remembrance  (miniserial TV)  Wojna i pamięć
1988  
Rutger Hauer  –  Escape from Sobibor  (TV)  Ucieczka z Sobiboru
1987  
Jan Niklas  –  Anastasia: The Mystery of Anna  (TV)  Anastazja: Tajemnica Anny
1986  
Edward James Olmos  –  Miami Vice  (serial TV)  Policjanci z Miami
1985  
Paul Le Mat  –  The Burning Bed  (TV)  Płonące łóżko
1984  
Richard Kiley  –  The Thorn Birds  (miniserial TV)  Ptaki ciernistych krzewów
1983  
Lionel Stander  –  Hart to Hart  (serial TV) 
1982  
John Hillerman  –  Magnum, P.I.  (serial TV)  Magnum
1981  
Pat Harrington Jr.  –  One Day at a Time  (serial TV) 
 Vic Tayback  –  Alice  (serial TV) 

ZŁOTY GLOB dla najlepszego drugoplanowego aktora telewizyjnego

1980  Danny DeVito  –  Taxi  (serial TV)  Taxi
 Vic Tayback  –  Alice  (serial TV) 
1979  
Norman Fell  –  Three's Company  (serial TV) 
1977  
Edward Asner  –  Rich Man, Poor Man  (miniserial TV)  Pogoda dla bogaczy
1976  
Tim Conway  –  The Carol Burnett Show  (serial TV) 
 Edward Asner  –  Mary Tyler Moore  (serial TV) 
1975  
Harvey Korman  –  The Carol Burnett Show  (serial TV) 
1974  
McLean Stevenson  –  M*A*S*H  (serial TV)  M.A.S.H.
1973  
James Brolin  –  Marcus Welby, M.D.  (serial TV) 
1972  
Edward Asner  –  Mary Tyler Moore  (serial TV) 
1971  
James Brolin  –  Marcus Welby, M.D.  (serial TV) 


Aktualizacja: