SREBRNY NIEDŹWIEDŹ dla najlepszej aktorki na festiwalu w Berlinie


2018  Ana Brun  –  Las herederas  –  Dziedziczki
2017  
Min-hee Kim  –  Bamui haebyun-eoseo honja  –  Samotnie na plaży pod wieczór
2016  
Trine Dyrholm  –  Kollektivet  –  Komuna
2015  
Charlotte Rampling  –  45 Years  –  45 lat
2014  
Haru Kuroki  –  Chiisai ouchi
2013  
Paulina García  –  Gloria
2012  
Rachel Mwanza  –  Rebelle  –  Wiedźma wojny
2011  
Sareh Bayat, Sarina Farhadi, Leila Hatami, Kimia Hosseini  –  Jodaeiye Nader az Simin  –  Rozstanie
2010  
Shinobu Terajima  –  Kyatapira  –  Gąsienica
2009  
Birgit Minichmayr  –  Alle Anderen  –  Wszyscy inni
2008  
Sally Hawkins  –  Happy-Go-Lucky  –  Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia
2007  
Nina Hoss  –  Yella  –  Yella
2006  
Sandra Hüller  –  Requiem  –  Requiem
2005  
Julia Jentsch  –  Sophie Scholl - Die letzten Tage  –  Sophie Scholl – ostatnie dni
2004  
Catalina Sandino Moreno  –  Maria Full of Grace  –  Maria łaski pełna
 Charlize Theron  –  Monster  –  Monster
2003  
Meryl Streep, Nicole Kidman, Julianne Moore  –  The Hours  –  Godziny
2002  
Halle Berry  –  Monster's Ball  –  Czekając na wyrok
2001  
Kerry Fox  –  Intimacy  –  Intymność
2000  
Bibiana Beglau, Nadja Uhl  –  Die stille nach dem Schuß  –  Legenda Rity
1999  
Juliane Köhler, Maria Schrader  –  Aimée & Jaguar  –  Aimee i Jaguar
1998  
Fernanda Montenegro  –  Central do Brasil  –  Dworzec nadziei
1997  
Juliette Binoche  –  The English Patient  –  Angielski pacjent
1996  
Anouk Grinberg  –  Mon homme  –  Mój mężczyzna
1995  
Josephine Siao  –  Nu ren si shi  –  Letni śnieg
1994  
Crissy Rock  –  Ladybird Ladybird  –  Biedroneczko, biedroneczko
1993  
Michelle Pfeiffer  –  Love Field  –  Pole miłości
1992  
Maggie Cheung  –  Yuen Ling-yuk  –  Aktorka
1991  
Victoria Abril  –  Amantes  –  Kochankowie
1990  
Jessica Tandy  –  Driving Miss Daisy  –  Wożąc panią Daisy
1989  
Isabelle Adjani  –  Camille Claudel  –  Camille Claudel
1988  
Holly Hunter  –  Broadcast News  –  Nadajemy wiadomości
1987  
Ana Beatriz Nogueira  –  Vera  –  Vera
1986  
Marcelia Cartaxo  –  A Hora da Estrela
 Charlotte Valandrey  –  Rouge baiser
1985  
Jo Kennedy  –  Wrong World
1984  
Inna Czurikowa  –  Wojenno-polewoj roman  –  Frontowa miłość
1983  
Jewgienija Głuszenko  –  Wlublon po sobstwiennomu żełaniju  –  Zakochany na własne życzenie
1982  
Katrin Saß  –  Bürgschaft für ein Jahr
1981  
Barbara Grabowska  –  Gorączka  –  Gorączka
1980  
Renate Krößner  –  Solo Sunny  –  Solo Sunny
1979  
Hanna Schygulla  –  Die Ehe der Maria Braun  –  Małżeństwo Marii Brown
1978  
Gena Rowlands  –  Opening Night  –  Premiera
1977  
Lily Tomlin  –  The Late Show  –  Ostatni raz
1976  
Jadwiga Barańska  –  Noce i dnie  –  Noce i dnie
1975  
Kinuyo Tanaka  –  Sandakan hachibanshokan bohkyo  –  Sandakan nr 8
1972  
Elizabeth Taylor  –  Hammersmith Is Out
1971  
Shirley MacLaine  –  Desperate Characters  –  Pustka
 Simone Signoret  –  Le chat  –  Kot
1968  
Stéphane Audran  –  Les biches  –  Łanie (film pokazywany poza konkursem)
1967  
Edith Evans  –  The Whisperers  –  Szepczące ściany
1966  
Lola Albright  –  Lord Love a Duck
1965  
Madhur Jaffrey  –  Shakespeare-Wallah  –  Trupa szekspirowskich aktorów
1964  
Sachiko Hidari  –  Kanojo to kare  –  Ona i on
1963  
Bibi Andersson  –  Älskarinnan  –  Kochanka
1962  
Rita Gam, Viveca Lindfors  –  No Exit  –  Bez wyjścia
1961  
Anna Karina  –  Une femme est une femme  –  Kobieta jest kobietą
1960  
Juliette Mayniel  –  Kirmes  –  Kiermasz
1959  
Shirley MacLaine  –  Ask Any Girl  –  Jak zdobyć męża
1958  
Anna Magnani  –  Wild Is the Wind  –  Dziki jest wiatr
1957  
Yvonne Mitchell  –  Woman in a Dressing Gown  –  Kobieta w szlafroku


Aktualizacja: