=== filmy z byłej NRD ===


... Joachim Kunert Abenteuer des Werner Holt, Die (1965) Przygody Wernera Holta
... Konrad Petzold Abenteuer in Bamsdorf
(1958) Przygoda w Bamsdorf
... Gerhard Klein Alarm im Zirkus
(1954) Alarm w cyrku
... Hubert Hoelzke Anatomie eines Justizmordes
(1967) (TV) Morderca na zawołanie
... Ulrich Thein Andere neben dir, Der
(1963) (TV) Ktoś obok ciebie
... Richard Nicolas Anna Susanna
(1953) Tajemnica linii okrętowej
... Günter Reisch Anton, der Zauberer
(1978) Kombinator
... Ursula Bonhoff Antrag auf Adoption
(1983) (TV) Wniosek o adopcję
... Gottfried Kolditz Apachen
(1973) Apacze
... Lothar Barke, Helmut Barkowsky Arme Müllerbursch und das Kätzchen, Der
(1971) Młynarczyk i kotka
... Horst Seemann Ärztinnen
(1984) Lekarki
... Celino Bleiweiß Aus dem Leben eines Taugenichts
(1973) Z życia nicponia
... Horst Seemann Beethoven - Tage aus einem Leben
(1976) Beethoven
... Falk Harnack Beil von Wandsbek, Das
(1951) Topór z Wandsbek
... Gerhard Klein Berliner Romanze, Eine
(1956) Berliński romans
... Ralf Kirsten Beschreibung eines Sommers
(1963) Spotkali się latem
... Horst Seemann Besuch bei Van Gogh
(1985) Z wizytą u Van Gogha
... Kurt Jung-Alsen Betrogen bis zum jüngsten Tag
(1957) Oszukani
... Erich Engel Biberpelz, Der
(1949) Futro pana Krugera
... Heiner Carow Bis daß der Tod euch scheidet
(1979) Aż rozłączy nas śmierć
... Iris Gusner Blaue Licht, Das
(1976) Magiczny kamień
... Wolfgang Schleif Blauen Schwerter, Die
(1949) Błękitne miecze
... Ulrich Weiß Blauvogel
(1979) Porwany przez Indian
... Georg Leopold Botschafter morden nicht
(1970) (TV) Ambasadorowie nie mordują
... Richard Groschopp Chingachgook, die große Schlange
(1967) Wielki wąż Chingachgook
... Joachim Hasler Chronik eines Mordes
(1965) Kronika pewnej zbrodni
... Arthur Pohl Corinna Schmidt
(1951) Zaręczyny Korynny Schmidt
... Siegfried Kühn Don Juan, Karl-Liebknecht-Straße 78
(1980) Nowy Don Juan
... Werner W. Wallroth Doppelgänger, Der
(1985) Który jest mym mężem
... Egon Günther Dritte, Der
(1972) Ten trzeci
... Lothar Großmann Einer vom Rummel
(1983) Chłopak z wesołego miasteczka
... Herrmann Zschoche Eolomea
(1972) Eolomea
... Kurt Maetzig Ernst Thälmann - Führer seiner Klasse
(1955) W walce z Hitlerem
... Kurt Maetzig Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse
(1954) Na barykadach Hamburga
... Rolf Losansky Euch werd ich's zeigen
(1972) Ja wam pokażę!
... Evelyn Schmidt Fahrrad, Das
(1982) Rower
... Carl Balhaus, Harald Mannl Fall Dr. Wagner, Der
(1954) Sprawa doktora Wagnera
... Gerhard Klein Fall Gleiwitz, Der
(1961) Tu radio Gliwice! ◦ Operacja Gliwice
... Herrmann Zschoche Feuer unter Deck
(1979) Ogień pod pokładem
... Siegfried Hartmann Feuerzeug, Das
(1958) Krzesiwo
... Joachim Herz Fliegende Holländer, Der
(1964) Latający Holender
... Klaus Gendries Florentiner 73
(1972) (TV) Pokój przechodni
... Siegfried Hartmann Flucht ins Schweigen
(1966) Ucieczka w milczenie
... Rainer Simon Frau und der Fremde, Die
(1985) Kobieta i obcy
... Eugen York Fräulein von Scuderi, Das
(1955) Panna de Scudery
... Richard Groschopp Freispruch mangels Beweises
(1962) Doktor Fabrizius działa
... Joris Ivens, Iwan Pyrjew Freundschaft siegt
(1952) Naprzód, młodzieży świata (d)
... Walter Beck Froschkönig
(1987) Żabi król
... Frank Beyer Fünf Patronenhülsen
(1960) 5 łusek
... Bernhard Stephan Für die Liebe noch zu mager
(1974) To jeszcze nie miłość
... János Veiczi Gefrorenen Blitze, Die
(1967) Zamrożone błyskawice
I: Target Peenemünde  –  Cel: Peenemünde
II: Password Paperclip  –  Hasło: Spinacz
... Martin Hellberg Geheimakten Solvay
(1953) Tajne akta firmy "Solvay"
... Herbert Ballmann Geheimnisvolle Wrack, Das
(1954) Tajemniczy wrak
... Klaus Gendries Gepuderte Mann im bunten Rock, Der
(1978) (TV) Mężczyzna w peruce
... Wolfgang Staudte Geschichte vom kleinen Muck, Die
(1953) Skarby sułtana
Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, Die
(1988) O księżniczce
... Konrad Petzold gęsiarce
... Erich Engel Geschwader Fledermaus
(1958) Eskadra "Nietoperz"
... Wolfgang Hübner Geschwister
(1975) (TV) Nasz nowy braciszek
... Konrad Wolf Geteilte Himmel, Der
(1964) Podzielone niebo
... Klaus Gendries Gib' acht auf Susi!
(1968) (TV) Pilnujcie Zuzi
... Herrmann Zschoche Glück im Hinterhaus
(1980) Szczęście w oficynie
... Konrad Wolf Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis
(1971) Goya
... Joachim Kunert Große Reise der Agathe Schweigert, Die
(1973) (TV) Wielka podróż Agaty Schweigert
... Herrmann Zschoche Hälfte des Lebens
(1985) Połowa życia
... Hans Knötzsch Hallo Taxi
(1974) (TV) Halo, taxi!
... Frank Vogel Handvoll Hoffnung, Eine
(1978) Trochę nadziei
... Siegfried Hartmann Hatifa
(1960) Hatifa
... Werner W. Wallroth Hauptmann Florian von der Mühle
(1968) Kapitan Florian z młyna
... Slatan Dudow Hauptmann von Köln, Der
(1956) Hauptmann z Kolonii
... Roland Gräf Haus am Fluß, Das
(1986) Dom nad rzeką
... Wolfgang Staudte Heimlichkeiten
(1968) Tajemnice Kaliakry
... Kurt Jung-Alsen Heute über 40 sind, Die
(1960) Uwaga, zaginął chłopiec
... Helmut Spieß Hexen
(1954) Wiedźmy
... Joachim Hasler Heißer Sommer
(1968) Rozśpiewane wakacje
... Walter Beck Henkers Bruder, Des
(1979) Brat kata
... Horst E. Brandt, Heinz Thiel Heroin
(1968) Heroina
... Horst Seemann Hochzeitsnacht im Regen
(1967) Noc poślubna w deszczu
... Konrad Petzold Hosen des Ritters Bredow, Die
(1973) Spodnie rycerza Bredowa
... Rolf Römer Hostess
(1976) Hostessa
... Iris Gusner Ich liebe dich - April! April!
(1988) Miłość albo małżeństwo
... Konrad Wolf Ich war 19
(1968) Miałem 19 lat
... Ralf Kirsten Ich zwing dich zu leben
(1978) Musisz żyć
... Heiner Carow Ikarus
(1975) Ikar
... Kurt Jung-Alsen Im Schlaraffenland
(1975) (TV) W krainie pieczonych gołąbków
... Gottfried Kolditz Im Staub der Sterne
(1976) W gwiezdnym pyle
... Jiří Tyller Irrfahrten des Odysseus, Die
(1985) Odyseja
... Konrad Petzold Jagd nach dem Stiefel, Die
(1962) Polowanie na but
... Frank Beyer Jakob, der Lügner
(1975) Jakub kłamca
... Ulrich Thein Jule - Julia - Juliane
(1972) (TV) Julka, Julia, Juleczka
... Paul Verhoeven Kalte Herz, Das
(1950) Kamienne serca
... Georg C. Klaren, Hans-Georg Rudolph Karriere in Paris
(1952) Kariera w Paryżu
... Walter Beck Käuzchenkuhle
(1969) Jezioro Starej Sowy
... Arthur Pohl Kein Hüsung
(1954) Wyjęci spod prawa
... Ingrid Reschke Kennen Sie Urban?
(1971) Gdzie jest Urban?
... Siegfried Kühn Kindheit
(1987) Wojenne dzieciństwo
... Rainer Hausdorf Klugen Dinge, Die
(1973) (TV) Czarodziejskie dary
... Horst E. Brandt Kolonie, Die
(1981) Enklawa
... Joachim Hasler Komödianten-Emil
(1979) Emil komediant
... Frank Beyer Königskinder
(1962) Królewskie dzieci
... Werner Röwekamp Konzert für einen Außenseiter
(1974) (TV) Koncert dla outsidera
... Hannelore Unterberg Konzert für Bratpfanne und Orchester
(1976) Koncert na patelnię i orkiestrę
... Rolf Losansky Lange Ritt zur Schule, Der
(1982) Długa jazda do szkoły
... Heiner Carow Legende von Paul und Paula, Die
(1973) Legenda o Paulu i Pauli
... Gerhard Klein, Helmut Nitzschke Leichensache Zernik
(1972) Morderca samotnych kobiet
... E.W. Fiedler Letzte Heuer, Die
(1951) Ostatni rejs
... Wolfgang Staudte Leuchtfeuer
(1954) Latarnia morska
... Konrad Wolf Leute mit Flügeln
(1960) Uskrzydleni
... Herrmann Zschoche Liebe mit 16
(1974) Miłość szesnastolatków
... Helmut Krätzig Lieben Luder, Die
(1983) (TV) Szachrajki
... Kurt Maetzig, Günter Reisch Lied der Matrosen, Das
(1958) Pieśń marynarzy
... Konrad Wolf Lissy
(1957) Lissy
... Egon Günther Lots Weib
(1965) Żona Lota
... Egon Günther Lotte in Weimar
(1974) Lotta w Weimarze
... Horst E. Brandt Lude, Der
(1984) Sutener
... Max Jaap Ludwig van Beethoven
(1954) Ludwig van Beethoven
... Georg Wildhagen Lustigen Weiber von Windsor, Die
(1950) Wesołe kumoszki z Windsoru
... Carl Balhaus Mädchen von 16 ½, Ein
(1958) Mam 16 lat
... Kurt Maetzig Mann gegen Mann
(1976) Człowiek przeciw człowiekowi
... Otto Holub Mann zuviel, Ein
(1966) BS 38-15
... Herrmann Zschoche Märchenschloss, Das
(1961) Zamek z bajki
... Eduard Kubat Meere rufen, Die
(1951) Zew morza
... Klaus Gendries Mein lieber Mann und ich
(1974) (TV) Mój kochany mąż i ja
... Roland Gräf Mein lieber Robinson
(1971) Mój kochany Robinson
... Ralf Kirsten Mir nach, Canaillen!
(1964) Za mną, kanalie!
... Hans Kratzert Mord am Montag
(1968) Morderstwo w poniedziałek
... Wolfgang Luderer Mord, der nie verjährt, Der
(1968) Zbrodnia bez przedawnienia
... Rolf Losansky Moritz in der Litfaßsäule
(1983) Moryc z ogłoszeniowego słupa
... Peter Palitzsch, Manfred Weckwerth Mutter Courage und ihre Kinder
(1961) Matka Courage
... Ingrid Sander Nachfolger, Der
(1965) (TV) Skrytobójcy
... Frank Beyer Nackt unter Wölfen
(1963) Nadzy wśród wilków
... Joachim Hasler Nebel
(1963) Atak we mgle
... Günter Reisch Nelken in Aspik
(1976) Goździki w celofanie
... Joachim Hasler Nicht schummeln, Liebling
(1972) Nie oszukuj, kochanie
... Martin Hellberg Ochse von Kulm, Der
(1955) Wół za kratkami
... Ulrich Weiß Olle Henry
(1983) Szalony Henry
... Joachim Hess Orpheus in der Unterwelt
(1974) Orfeusz w piekle
... Konrad Petzold Osceola
(1971) Wódz Seminolów
Peter und das Einmaleins mit der Sieben
(1962) Nie bójcie się tabliczki
... Heinz Mentel, Günter Stahnke mnożenia
... Egon Schlegel Pferdemädchen, Das
(1979) Dziewczyna i koń
... Herrmann Zschoche Philipp, der Kleine
(1976) Filipek
... Kurt Maetzig Preludio 11
(1964) Kryptonim Preludio 11
... Kurt Jung-Alsen Premiere fällt aus, Die
(1959) Premiera odwołana
... Walter Beck Prinz hinter den sieben Meeren, Der
(1982) Za siedmioma morzami
... Konrad Wolf Professor Mamlock
(1961) Profesor Mamlock
... Herbert Ballmann Prozeß wird vertagt, Der
(1958) Proces został odroczony
... Roland Gräf P.S.
(1978) P.S.
... Ingrid Sander Pygmalion XII
(1971) (TV) Pygmalion XII
... Kurt Maetzig Rat der Götter, Der
(1950) Rada bogów
... Walter Beck Raubtier, Das
(1978) Wilk grasuje
... Ursula Schmanger Regentrude, Die
(1976) (TV) Deszczowa pani
... Heinz Thiel Reserviert für den Tod
(1963) Zarezerwowane dla śmierci
... Gottfried Kolditz Revue um Mitternacht
(1962) Rewia o północy
... E.W. Fiedler Rivalen am Steuer
(1957) Rywale przy kierownicy
... Kurt Maetzig Roman einer jungen Ehe
(1952) Małżeństwo aktorki
... Wolfgang Staudte Rotation
(1949) Brunatna pajęczyna
... Manfred Mosblech Rotfuchs
(1973) (TV) Rudy lis
... Andrew Thorndike, Annelie Thorndike Russische Wunder, Das
(1963) Tak się zaczęło
... Helmut Dziuba Sabine Kleist, sieben Jahre
(1982) Sabina Kleist, lat 7
... Erwin Stranka Sabine Wulff
(1978) Sabina Wulff
... Wolfgang Schleif Saure Wochen - frohe Feste
(1950) A po sobocie jest niedziela
... Otto Meyer Schatten über den Inseln
(1952) Przeklęta wyspa
... Lothar Bellag Scheidungsprozeß
(1973) Rozwód
... Joachim Kunert Schilfrohr, Das
(1974) (TV) Trzcina
... Egon Günther Schlüssel, Die
(1972) Klucze
... Rolf Losansky Schneemann für Afrika, Ein
(1977) Bałwanek płynie do Afryki
... Siegfried Hartmann Schneeweißchen und Rosenrot
(1979) Śnieżyczka i Różyczka
... Gottfried Kolditz Schöne Lurette, Die
(1960) Piękna Luretta
... Rolf Losansky Schulgespenst, Das
(1986) Duch szkolny
... Horst Seemann Schüsse unterm Galgen
(1968) Porwany za młodu
... Josef Mach Schwarze Panther
(1966) Czarna pantera
... Heinz Thiel Schwarzer Samt
(1964) Czarny aksamit
... Kurt Maetzig Schweigende Stern, Der
(1960) Milcząca gwiazda
... Karl-Heinz Heymann ...schwierig, sich zu verloben
(1983) Trudne zaręczyny
... Kurt Jung-Alsen Schwur des Soldaten Pooley, Der
(1962) Przysięga żołnierza Pooleya
... Dshamjangijn Buntar, Konrad Petzold Scout, Der
(1983) Tropiciel
... Franz Barrenstein Sein großer Sieg
(1952) W pogoni za sławą
... Werner W. Wallroth Seine Hoheit, Genosse Prinz
(1969) Jego wysokość towarzysz książę
... Evelyn Schmidt Seitensprung
(1980) Jego kobiety
... Heiner Carow Sie nannten ihn Amigo
(1959) Amigo
... Herrmann Zschoche Sieben Sommersprossen
(1978) Siedem piegów
... Frank Vogel Siebente Jahr, Das
(1969) Siódmy rok miłości
... Gottfried Kolditz Signale - Ein Weltraumabenteuer
(1970) Sygnały MMXX
... Josef Mach Söhne der großen Bärin, Die
(1966) Synowie wielkiej niedźwiedzicy
... Konrad Wolf Solo Sunny
(1980) Solo Sunny
... Georg C. Klaren Sonnenbrucks, Die
(1951) Rodzina Sonnenbrucków
... Hans Kratzert Sonntagskind, das manchmal spinnt, Ein
(1978) Dziewczyna, która lubi marzyć
... Gottfried Kolditz Spur des Falken
(1968) Ślad sokoła ◦ Na tropie sokoła
... Günter Reisch Spur in die Nacht
(1957) Ślad wiedzie w noc
... Andreas Schreiber Stabwechsel in der 7c
(1982) (TV) Wybory w VII c
... Slatan Dudow Stärker als die Nacht
(1954) Silniejsi od nocy
... Konrad Wolf Sterne
(1959) Gwiazdy
... Wolfgang Schleif Störenfriede, Die
(1953) Mąciwody z VII b
... János Veiczi Streng geheim
(1963) Ściśle tajne
... Erwin Stranka Susanne und der Zauberring
(1973) Zuzanna i zaczarowany pierścień
... Winfried Junge Tapfere Schulschwänzer, Der
(1967) Przygoda na wagarach
... Joachim Kunert Tatort Berlin
(1958) Mord w Berlinie
... Hans Kratzert Tecumseh
(1972) Wódz Indian – Tecumseh
... Herbert Ballmann Teufel vom Mühlenberg, Der
(1955) Diabeł z młyńskiego wzgórza
... Carl Balhaus Teufelskreis, Der
(1956) W diabelskim kręgu
... Rainer Simon Till Eulenspiegel
(1974) Dyl Sowizdrzał
... Joachim Hasler Tod hat ein Gesicht, Der
(1962) Śmierć w ampułce
... Gerhard Respondek Tod in der Kurve
(1971) (TV) Śmierć na zakręcie
... Konrad Petzold Tödlicher Irrtum
(1970) Błąd szeryfa
... Helmut Krätzig Tote reden nicht
(1963) (TV) Umarli milczą
... Kurt Maetzig Traum des Hauptmann Loy, Der
(1961) Lot kapitana Loya
... Siegfried Kühn Traum vom Elch, Der
(1985) Marzenie o nieobecnym
... Christian Steinke Überlebende, Die
(1975) (TV) Ocalona
... Gottfried Kolditz Ulzana
(1974) Ulzana – wódz Apaczów
... Arthur Pohl Unbesiegbaren, Die
(1953) Niezwyciężeni
... Herrmann Zschoche Und nächstes Jahr am Balaton
(1980) Za rok nad Balatonem
... Gerhard Klein Unter dem Rauschen deiner Wimpern
(1951) Carmen w Hollywood
... Gunter Friedrich Unternehmen Geigenkasten
(1985) Futerał na skrzypce
... Wolfgang Staudte Untertan, Der
(1951) Poddany
... Kurt Maetzig Vergeßt mir meine Traudel nicht
(1957) Dziewczyna z domu poprawczego
... Günter Reisch, Günther Rücker Verlobte, Die
(1980) Narzeczona
... Gunther Scholz Vernehmung der Zeugen
(1987) Przesłuchanie świadków
... Dieter Scharfenberg Vertauschte Königin, Die
(1984) Zamieniona królowa
... Martin Hellberg Verurteilte Dorf, Das
(1952) Skazana wioska
... Slatan Dudow Verwirrung der Liebe
(1959) Kłopoty z miłością
... Siegfried Kühn Wahlverwandtschaften, Die
(1974) Powinowactwo z wyboru
... Bosko Bosković, Konrad Petzold Weiße Wölfe
(1969) Biały wilk
... Gottfried Kolditz Weißes Blut
(1959) Biała krew
... Herrmann Zschoche Weite Strassen stille Liebe
(1969) Dalekie drogi, cicha miłość
... Andrew Thorndike Wilhelm Pieck - Das Leben unseres Präsidenten
(1950) Wilhelm Pieck
... Hans Kratzert Wir kaufen eine Feuerwehr
(1970) Kupujemy wóz strażacki
... Joachim Hasler Wo der Zug nicht lange hält
(1960) Dzień powszedni
... Hans Müller Zar und Zimmermann
(1956) Car i cieśla
... Erich Freund Zugverkehr unregelmäßig
(1951) Cienie na torach
... Erwin Stranka Zum Beispiel Josef
(1974) Na przykład Józef
... Frank Beyer Zwei Mütter
(1957) Oddajcie mi dziecko!
... Joachim Kunert Zweite Gleis, Das
(1962) Drugi tor
... János Veiczi Zwischenfall in Benderath
(1965) Skandal w Benderath

Aktualizacja: