Aktorzy nominowani do Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej

Spis obejmuje nazwiska wszystkich aktorów (122) nominowanych do Orłów – Polskiej Nagrody Filmowej w czterech  kategoriach aktorskich.
Orłami – Polską Nagrodą Filmową nagrodzono 52 aktorów za 82 role.
Nominowano 122 aktorów za 280 ról.
Kolorem pomarańczowym zaznaczono lata, w których aktorzy zdobywali Orły – Polską Nagrodę Filmową.



BAKA Mirosław  –  2000: Amok
BIELSKA Iwona  –  2005: Wesele
BOCZARSKA Magdalena  –  2011: Różyczka  •  2018: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
BOHOSIEWICZ Sonia  –  2008: Rezerwat  •  2010: Wojna polsko-ruska  •  2013: Obława
BRACIAK Jacek  –  2003: Edi  •  2012: Róża  •  2017: Wołyń  •  2019: Kler
BRAUNEK Małgorzata  –  2006: Tulipany
BRODY Adrien  –  2003: The Pianist
BUCZKOWSKI Zbigniew  –  1999: Złote runo
BUDNIK Jowita  –  2007: Plac Zbawiciela  •  2014: Papusza
BUZEK Agata  –  2003: Zemsta  •  2010: Rewers  •  2017: Niewinne

CELIŃSKA Stanisława  –  1999: Złote runo  •  2000: Fuks  •  2002: Pieniądze to nie wszystko  •  2008: Południe-Północ  •  2011: Joanna
CHODCZENKOWA Swietłana  –  2009: Mała Moskwa
CHYRA Andrzej  –  2000: Dług  •  2006: Komornik  •  2007: Wszyscy jesteśmy Chrystusami  •  2008: Katyń  •  2011: Wszystko, co kocham
CIELECKA Magdalena  –  2000: Amok  •  2001: Zakochani  •  2002: Egoiści  •  2011: Wenecja
CZOP Ireneusz  –  2015: Jack Strong

DAŁKOWSKA Ewa  –  2016: Body/Ciało
DOBROWOLSKA Gosia  –  2000: Tydzień z życia mężczyzny
DOROCIŃSKI Marcin  –  2009: Boisko bezdomnych  •  2010: Rewers  •  2012: Róża  •  2013: Obława  •  2015: Jack Strong  •  2016: Moje córki krowy
DYMNA Anna  –  2001: Duże zwierzę  •  2002: Wiedźmin  •  2006: Skazany na bluesa  •  2016: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
DZIĘDZIEL Marian  –  2005: Wesele  •  2010: Dom zły  •  2016: Moje córki krowy

FELDMAN Krystyna  –  2001: To ja, złodziej  •  2005: Mój Nikifor
FERENCY Adam  –  2007: Jasminum  •  2012: 1920 Bitwa Warszawska
FIGURA Katarzyna  –  2001: Zakochani  •  2003: Zemsta  •  2004: Żurek  •  2005: Ubu król
FOREMNIAK Małgorzata  –  2004: Zmruż oczy
FOX Emilia  –  2003: The Pianist
FRASZYŃSKA Jolanta  –  2006: Skazany na bluesa
FRONCZEWSKI Piotr  –  1999: Łóżko Wierszynina
FRYCZ Jan  –  2001: Zakochani  •  2002: Egoiści  •  2004: Pornografia  •  2005: Pręgi  •  2008: Korowód  •  2011: Różyczka
FRYCZ Olga  –  2002: Boże skrawki  •  2002: Weiser  •  2011: Wszystko, co kocham

GAJOS Janusz  –  2000: Fuks  •  2001: Ostatnia misja  •  2001: To ja, złodziej  •  2003: Tam i z powrotem  •  2003: Zemsta  •  2007: Jasminum  •  2010: Mniejsze zło  •  2014: Układ zamknięty  •  2016: Body/Ciało  •  2019: Kamerdyner  •  2019: Kler
GALLO Vincent  –  2011: Essential Killing
GĄSIOROWSKA Roma  –  2012: Ki  •  2012: Sala samobójców
GIERSZAŁ Jakub  –  2012: Sala samobójców  •  2018: Najlepszy
GIETNER Aleksandra  –  2002: Cześć, Tereska
GLOBISZ Krzysztof  –  2005: Zerwany
GŁOWACKI Piotr  –  2015: Bogowie
GOŁĘBIEWSKI Henryk  –  2003: Edi
GONERA Robert  –  2000: Dług
GRABOWSKA Urszula  –  2011: Joanna
GROCHOWSKA Agnieszka  –  2005: Pręgi  •  2012: W ciemności  •  2013: Bez wstydu  •  2014: Wałęsa. Człowiek z nadziei
GRUSZKA Karolina  –  2007: Kochankowie z Marony  •  2015: Pani z przedszkola  •  2018: Ach, śpij, kochanie  •  2018: Marie Curie

HAJEWSKA Małgorzata  –  2009: 33 sceny z życia
HANISZEWSKI Mirosław  –  2017: Jestem mordercą
HUDZIAK Andrzej  –  2008: Parę osób, mały czas  •  2009: 33 sceny z życia

JAKUBIK Arkadiusz  –  2005: Wesele  •  2013: Drogówka  •  2014: Chce się żyć  •  2015: Pod Mocnym Aniołem  •  2017: Jestem mordercą  •  2017: Wołyń  •  2018: Cicha noc  •  2018: Najlepszy
JANDA Krystyna  –  2001: Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową  •  2006: Wróżby kumaka  •  2008: Parę osób, mały czas  •  2010: Rewers  •  2010: Tatarak
JANKOWSKA-CIEŚLAK Jadwiga  –  2002: Szczęśliwy człowiek  •  2007: Co słonko widziało  •  2009: Rysa
JUNGOWSKA Edyta  –  2006: Jestem

KAIM Ewa  –  2003: Anioł w Krakowie
KAMIŃSKA Dorota  –  2005: Pręgi
KIERSZNOWSKI Krzysztof  –  2002: Cześć, Tereska  •  2007: Statyści
KOLAK Dorota  –  2017: Zjednoczone stany miłości
KOLBERGER Krzysztof  –  1999: Kroniki domowe
KONDRAT Marek  –  2001: Prawo ojca  •  2002: Weiser  •  2003: Dzień świra  •  2006: Wróżby kumaka  •  2007: Wszyscy jesteśmy Chrystusami
KONIECZNA Aleksandra  –  2017: Ostatnia rodzina  •  2019: Jak pies z kotem
KOŚCIUKIEWICZ Mateusz  –  2011: Wszystko, co kocham
KOT Tomasz  –  2006: Skazany na bluesa  •  2015: Bogowie  •  2019: Zimna wojna
KRÓLIKOWSKI Rafał  –  2002: Pół serio
KRUKÓWNA Agnieszka  –  1999: Farba  •  2000: Fuks
KRZYWKOWSKA Monika  –  2001: Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
KUCÓWNA Zofia  –  2001: Syzyfowe prace
KULESZA Agata  –  2012: Róża  •  2014: Ida  •  2015: Pani z przedszkola  •  2016: Moje córki krowy  •  2017: Jestem mordercą  •  2019: Zimna wojna
KULIG Joanna  –  2013: Sponsoring  •  2014: Nieulotne  •  2019: Zimna wojna
KUNA Izabela  –  2009: 33 sceny z życia  •  2013: Drogówka  •  2017: Wołyń

LINDA Bogusław  –  2000: Pan Tadeusz  •  2018: Powidoki
LIPMAN Maureen  –  2003: The Pianist
LUBASZENKO Olaf  –  1999: Zabić Sekala
LUBOS Eryk  –  2014: Dziewczyna z szafy

ŁABACZ Michalina  –  2017: Wołyń

MAĆKOWIAK Rafał  –  2009: 33 sceny z życia
MAJCHRZAK Krzysztof  –  2000: Amok  •  2004: Pornografia
MANDAT Agnieszka  –  2018: Pokot
MUSKAŁA Gabriela  –  2016: Moje córki krowy  •  2019: 7 uczuć  •  2019: Fuga

NEHREBECKA Anna  –  2014: Chce się żyć
NIEMCZYK Leon  –  2007: Po sezonie
NIERADKIEWICZ Marta  –  2014: Płynące wieżowce

OGRODNIK Dawid  –  2013: Jesteś Bogiem  •  2014: Chce się żyć  •  2017: Ostatnia rodzina  •  2018: Cicha noc
OLBRYCHSKI Daniel  –  2003: Zemsta
ORZECHOWSKI Sławomir  –  2004: Warszawa
OSTAŁOWSKA Dominika  –  2000: Wojaczek  •  2001: Daleko od okna  •  2004: Warszawa
OSTASZEWSKA Maja  –  2001: Prymas. Trzy lata z tysiąca  •  2004: Przemiany  •  2015: Jack Strong  •  2016: Body/Ciało

PESZEK Jan  –  2005: Ubu król
PIECZKA Franciszek  –  2001: Syzyfowe prace  •  2002: Requiem
PIECZYŃSKI Krzysztof  –  2001: Daleko od okna
POLONY Anna  –  2010: Rewers
PREIS Kinga  –  2000: Poniedziałek  •  2001: Wrota Europy  •  2002: Cisza  •  2003: Wtorek  •  2005: Symetria  •  2006: Komornik  •  2007: Statyści  •  2009: Cztery noce z Anną  •  2010: Dom zły  •  2011: Joanna  •  2012: Róża  •  2012: W ciemności  •  2015: Bogowie  •  2015: Pod Mocnym Aniołem  •  2016: Córki dancingu
PRÓSZYŃSKA Olga  –  2004: Zmruż oczy
PSZONIAK Wojciech  –  2012: Kret  •  2016: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

RADWAN Anna  –  2019: Kamerdyner
ROMANTOWSKA Anna  –  2007: Statyści
ROSATI Weronika  –  2013: Obława
ROŻNIATOWSKA Małgorzata  –  2002: Cześć, Tereska
RYBICKA Natalia  –  2004: Żurek

SAPRYK Tomasz  –  2008: Sztuczki
SCHIMSCHEINER Beata  –  2002: Anioł w Krakowie
SEWERYN Andrzej  –  2001: Prymas. Trzy lata z tysiąca  •  2017: Ostatnia rodzina
SITEK Agnieszka  –  1999: Zabić Sekala
STENKA Danuta  –  1999: Cudze szczęście  •  2003: Chopin. Pragnienie miłości  •  2008: Katyń
STOPPARD Ed  –  2003: The Pianist
STROIŃSKI Krzysztof  –  2000: Tydzień z życia mężczyzny  •  2009: Rysa
STUHR Jerzy  –  2000: Tydzień z życia mężczyzny  •  2001: Duże zwierzę  •  2004: Pogoda na jutro  •  2006: Persona non grata
STUHR Maciej  –  2002: Przedwiośnie  •  2009: 33 sceny z życia  •  2013: Obława  •  2013: Pokłosie  •  2016: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
STUPKA Bogdan  –  2000: Ogniem i mieczem
SUCHORA Agnieszka  –  2018: Cicha noc
SZAFLARSKA Danuta  –  2000: Egzekutor  •  2000: Tydzień z życia mężczyzny  •  2008: Pora umierać  •  2009: Ile waży koń trojański?  •  2013: Pokłosie
SZAPOŁOWSKA Grażyna  –  1999: Kroniki domowe  •  2000: Pan Tadeusz
SZYC Borys  –  2005: Symetria  •  2010: Wojna polsko-ruska  •  2019: Zimna wojna

TKACZ Krystyna  –  2008: Parę osób, mały czas
TOPA Bartłomiej  –  2013: Drogówka
TRACZYKÓWNA Janina  –  2003: Dzień świra
TRELA Jerzy  –  2002: Quo vadis  •  2003: Anioł w Krakowie  •  2006: Zakochany anioł

WENCEL Ewa  –  2007: Plac Zbawiciela
WICHŁACZ Zofia  –  2015: Miasto 44
WIĘCKIEWICZ Robert  –  2008: Wszystko będzie dobrze  •  2009: Ile waży koń trojański?  •  2010: Dom zły  •  2011: Różyczka  •  2012: W ciemności  •  2014: Wałęsa. Człowiek z nadziei  •  2015: Pod Mocnym Aniołem
WIŚNIEWSKA Ewa  –  2000: Ogniem i mieczem
WORONOWICZ Adam  –  2010: Rewers  •  2011: Chrzest  •  2014: Miłość  •  2015: Pani z przedszkola  •  2016: Demon  •  2019: Kamerdyner

ZAMACHOWSKA Bronisława  –  2018: Powidoki
ZAMACHOWSKI Zbigniew  –  2001: Prymas. Trzy lata z tysiąca  •  2002: Cześć, Tereska  •  2002: Weiser  •  2004: Zmruż oczy  •  2004: Żurek
ZAPASIEWICZ Zbigniew  –  2001: Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową  •  2006: Persona non grata
ZIĘTEK Tomasz  –  2018: Cicha noc

ŻEBROWSKI Michał  –  2000: Ogniem i mieczem  •  2002: Wiedźmin  •  2005: Pręgi
ŻMIJEWSKI Artur  –  2008: Katyń

Aktualizacja: