Filmy nominowane do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny"

Spis obejmuje tytuły wszystkich filmów (310) nominowanych do Oscara w kategorii "Najlepszy film  nieanglojęzyczny".
Symbolem * oznaczono filmy, które zwyciężyły w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".
Symbolem ^ oznaczono filmy, które nominowane były także w kategorii "Najlepszy film".


12 (2007) 12   (Rosja)
3 hommes et un couffin
(1985) Trzech mężczyzn i dziecko   (Francja)
37°2 le matin
(1986) Betty Blue   (Francja)
'38
(1987)   (Austria)
(1963) Osiem i pół *   (Włochy)

A zori zdies´ tichije...
(1972) Tak tu cicho o zmierzchu   (ZSRR)
Aanslag, De
(1986) Zamach *   (Holandia)
Abrazo de la serpiente, El
(2015) W objęciach węża   (Kolumbia)
Abuelo, El
(1998) Dziadek   (Hiszpania)
Actas de Marusia
(1976) Salwy w Marusii   (Meksyk)
Ådalen '31
(1969) Adalen 31   (Szwecja)
Ajami
(2009) Ajami   (Izrael)
Alsino y el cóndor
(1982)   (Nikaragua)
Amarcord
(1973) Amarcord *   (Włochy)
Amor brujo, El
(1967)   (Hiszpania)
Amores perros
(2000) Amores perros   (Meksyk)
Amour
(2012) Miłość * ^   (Austria)
Ani Ohev Otach Rosa
(1972)   (Izrael)
Ánimas Trujano (El hombre importante)
(1962)   (Meksyk)
Antonia
(1995) Ród Antonii *   (Holandia)
Asignatura aprobada
(1987)   (Hiszpania)
Au revoir, les enfants
(1987) Do zobaczenia, chłopcy   (Francja)

Ba wang bie ji
(1993) Żegnaj, moja konkubino   (Hongkong)
Baader Meinhof Komplex, Der
(2008) Baader-Meinhof   (Niemcy)
Babettes gæstebud
(1987) Uczta Babette *   (Dania)
Bacheha-Ye aseman
(1997) Dzieci niebios   (Iran)
Baisers volés
(1968) Skradzione pocałunki   (Francja)
Bal, Le
(1983) Bal   (Algieria)
Battaglia di Algeri, La
(1965) Bitwa o Algier   (Włochy)
Bayit Berechov Chelouche, Ha-
(1973)   (Izrael)
Beaufort
(2007) Beaufort   (Izrael)
Before the Rain
(1994) Zanim spadnie deszcz   (Macedonia)
Belle epoque
(1992) Belle epoque *   (Hiszpania)
Bestia nel cuore, La
(2005) Bestia w sercu   (Włochy)
Biełyj Bim, Czornoje Ucho
(1970) Biały Bim, Czarne Ucho   (ZSRR)
Biruma no tategoto
(1956) Harfa birmańska   (Japonia)
Bitka na Neretvi
(1969) Bitwa nad Neretwą   (Jugosławia)
Bittere Ernte
(1985) Gorzkie żniwa   (RFN)
Biutiful
(2010) Biutiful   (Meksyk)
Bizalom
(1980) Zaufać   (Węgry)
Blechtrommel, Die
(1979) Blaszany bębenek *   (RFN)
Boot ist voll, Das
(1981)   (Szwajcaria)
Börn náttúrunnar
(1991) Dzieci natury   (Islandia)
Bratja Karamazowy
(1969) Bracia Karamazow   (ZSRR)
Broken Circle Breakdown, The
(2012) W kręgu miłości   (Belgia)
Brücke, Die
(1959) Most   (RFN)

Camila
(1984)   (Argentyna)
Camille Claudel
(1988) Camille Claudel   (Francja)
Carmen
(1983) Carmen   (Hiszpania)
Central do Brasil
(1998) Dworzec nadziei   (Brazylia)
Cet obscur objet du désir
(1977) Mroczny przedmiot pożądania   (Hiszpania)
Charme discret de la bourgeoisie, Le
(1972) Dyskretny urok burżuazji *   (Francja)
Chieko-sho
(1967)   (Japonia)
Choristes, Les
(2004) Pan od muzyki   (Francja)
Coup de foudre
(1983) Od pierwszego wejrzenia   (Francja)
Coup de torchon
(1981) Czystka   (Francja)
Cousin, cousine
(1975) Kuzyn, kuzynka   (Francja)
Crimen del padre Amaro, El
(2002) Zbrodnia ojca Amaro   (Meksyk)
Cyrano de Bergerac
(1990) Cyrano de Bergerac   (Francja)
Czajkowski
(1969) Czajkowski   (ZSRR)
Czastnaja żyzn´
(1982) Życie osobiste   (ZSRR)
Człowiek z żelaza
(1981) Człowiek z żelaza   (Polska)

Da hong deng long gao gao gua
(1991) Zawieście czerwone latarnie   (Hongkong)
Daens
(1993)   (Belgia)
Dansen med Regitze
(1989)   (Dania)
Déclin de l'empire américain, Le
(1986) Schyłek amerykańskiego imperium   (Kanada)
Dernier métro, Le
(1980) Ostatnie metro   (Francja)
Deveti krug
(1960) Dziewiąty krąg   (Jugosławia)
Diagonale du fou, La
(1984) Przekątna gońca *   (Szwajcaria)
Diersu Uzała
(1975) Dersu Uzała *   (ZSRR)
Dimanches de Ville d'Avray, Les
(1962) Niedziele w Avray *   (Francja)
Dimenticare Venezia
(1980) Zapomnieć o Wenecji   (Włochy)
Do desu ka den
(1970) Dodes'ka-den   (Japonia)
Doro no kawa
(1981)   (Japonia)
Dorp aan de rivier
(1958)   (Holandia)

Efter brylluppet
(2006) Tuż po weselu   (Dania)
Eien no hito
(1961) Wieczna miłość   (Japonia)
Elektra
(1962) Elektra   (Grecja)
Elling
(2001) Elling   (Norwegia)
Entre les murs
(2008) Klasa   (Szwecja)
Erste Liebe
(1970)   (Szwajcaria)
Est - Ouest
(1999) Wschód – Zachód   (Francja)

Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le
(2001) Amelia   (Francja)
Fälscher, Die
(2007) Fałszerze *   (Austria)
Famiglia, La
(1987) Rodzina   (Włochy)
Fanny och Alexander
(1982) Fanny i Aleksander *   (Szwecja)
Faraon
(1966) Faraon   (Polska)
Farinelli - il castrato
(1994) Farinelli – ostatni kastrat   (Belgia)
Forushande
(2016) Klient *   (Iran)
Fresa y chocolate
(1994)   (Kuba)
Fußgänger, Der
(1973) Przechodzień   (RFN)

Gervaise
(1956) Gervaise   (Francja)
Giardino dei Finzi-Contini, Il
(1970) Ogród Finzi-Continich *   (Włochy)
Giornata particolare, Una
(1977) Szczególny dzień   (Włochy)
Gläserne Zelle, Die
(1978)   (RFN)
Goût des autres, Le
(2000) Gusta i guściki   (Francja)
Grande bellezza, La
(2013) Wielkie piękno *  (Włochy)
Grande guerra, La
(1959) Wielka wojna   (Włochy)

Hævnen
(2010) W lepszym świecie *   (Dania)
Hanussen
(1988) Hanussen   (Węgry)
Harry og kammertjeneren
(1961) Harry i kamerdyner   (Dania)
Hauptmann von Köpenick, Der
(1956) Kapitan z Köpenick   (RFN)
Hearat Shulayim
(2011) Przypis   (Izrael)
Hedd Wyn
(1992)   (Wielka Brytania)
Helden
(1958)   (RFN)
Hijo de la novia, El
(2001) Syn panny młodej   (Argentyna)
Himalaya - l'enfance d'un chef
(1999) Himalaya – dzieciństwo przywódcy   (Nepal)
Historia oficial, La
(1985) Wersja oficjalna *   (Argentyna)
Hoa-Binh
(1970) Hoa-Binh   (Francja)
Homa vaftike kokkino, To
(1964)   (Grecja)
Hoří, má panenko!
(1967) Pali się, moja panno   (Czechosłowacja)
Hors la loi
(2010) Poza prawem   (Algieria)
Hsi yen
(1993) Przyjęcie weselne   (Tajwan)

Ida
(2013) Ida *   (Polska)
Iedereen beroemd!
(2000)   (Belgia)
Ieri, oggi, domani
(1963) Wczoraj, dziś, jutro *   (Włochy)
Image manquante, L'
(2013)   (Kambodża)
In Darkness
(2011) W ciemności   (Polska)
Incendies
(2010) Pogorzelisko   (Kanada)
Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto
(1970) Śledztwo w sprawie obywatela poza
 wszelkim podejrzeniem *   (Włochy)
Indigènes
(2006) Dni chwały   (Algieria)
Indochine
(1992) Indochiny *   (Francja)
Ingenjör Andrées luftfärd
(1982) Lot orła   (Szwecja)
Insulte, L'
(2017) Zniewaga   (Liban)
Invasions barbares, Les
(2003) Inwazja barbarzyńców *   (Kanada)
Invitation, L'
(1973) Zaproszenie   (Szwajcaria)
Iphigenia
(1977) Ifigenia   (Grecja)

Jagten
(2012) Polowanie   (Dania)
Jakob, der Lügner
(1975) Jakub kłamca   (NRD)
Jenseits der Stille
(1996) Tamta strona ciszy   (Niemcy)
Jésus de Montréal
(1989) Jezus z Montrealu   (Kanada)
Jób lázadása
(1983) Bunt Hioba   (Węgry)
Jodaeiye Nader az Simin
(2011) Rozstanie *   (Iran)
Joyeux Noël
(2005) Boże Narodzenie   (Francja)
Ju Dou
(1990)   (Chiny)
Jungfrukällan
(1960) Źródło *   (Szwecja)

Kagemusha
(1980) Sobowtór   (Japonia)
Kaidan
(1964) Kwaidan, czyli opowieści niesamowite   (Japonia)
Kapò
(1959)   (Włochy)
Karakter
(1997) Charakter *   (Holandia)
Käre John
(1964)   (Szwecja)
Katyń
(2007) Katyń   (Polska)
Kawkazskij plennik
(1996) Jeniec Kaukazu   (Rosja)
Kokkina fanaria, Ta
(1963)   (Grecja)
Kolja
(1996) Kola *   (Czechy)
Kongelig affære, En
(2012) Kochanek królowej   (Dania)
Kon-Tiki
(2012) Wyprawa Kon-Tiki   (Norwegia)
Koto
(1963)   (Japonia)
Krigen
(2015) Wojna   (Dania)
Kvarteret Korpen
(1963) Dzielnica kruków   (Szwecja)
Kynodontas
(2009) Kieł   (Grecja)

Laberinto del fauno, El
(2006) Labirynt Fauna   (Meksyk)
Lacombe Lucien
(1974) Lacombe Lucien   (Francja)
Lagaan: Once Upon a Time in India
(2001) Lagaan   (Indie)
Lásky jedné plavovlásky
(1965) Miłość blondynki   (Czechosłowacja)
Leben der Anderen, Das
(2006) Życie na podsłuchu *   (Niemcy)
Lewiafan
(2014) Lewiatan   (Rosja)
Lo que le pasó a Santiago
(1989)   (Portoryko)
Lugar en el mundo, Un
(1992) Miejsce na świecie   (Urugwaj)
Lust och fägring stor
(1995) Życie jest piękne   (Szwecja)

Ma nuit chez Maud
(1969) Moja noc u Maud   (Francja)
Macario
(1960) Macario   (Meksyk)
Macskajáték
(1972) Zabawa w koty   (Węgry)
Magyarok
(1978) Węgrzy   (Węgry)
Maître de musique, Le
(1988) Maestro   (Belgia)
Mamá cumple cien años
(1979) Mama ma sto lat   (Hiszpania)
Man som heter Ove, En
(2015) Mężczyzna imieniem Ove   (Szwecja)
Mandariinid
(2013) Mandarynki   (Gruzja)
Mar adentro
(2004) W stronę morza *   (Hiszpania)
Matrimonio all'italiana
(1964) Małżeństwo po włosku   (Włochy)
Me'Ahorei Hasoragim
(1984)   (Izrael)
Mediterraneo
(1991) Mediterraneo *   (Włochy)
Mephisto
(1981) Mefisto *   (Węgry)
Mi querida señorita
(1972) Moja kochana panienka   (Hiszpania)
Mies vailla menneisyyttä
(2002) Człowiek bez przeszłości   (Finlandia)
Mivtsa Yonatan
(1977)   (Izrael)
Mon oncle
(1958) Mój wujaszek *   (Francja)
Mongol
(2007) Czyngis-chan   (Kazachstan)
Monsieur Lazhar
(2007) Pan Lazhar   (Kanada)
Moskwa slezam nie wierit
(1979) Moskwa nie wierzy łzom *   (ZSRR)
Mother India
(1957)   (Indie)
Mùi du du xhan - L'odeur de la papaye verte
(1993) Zapach zielonej papai   (Wietnam)
Mujer Fantástica, Una
(2017) Fantastyczna kobieta *   (Chile)
Mujeres al borde de un ataque de nervios
(1988) Kobiety na skraju załamania nerwowego   (Hiszpania)
Musíme si pomáhat
(2000) Musimy sobie pomagać   (Czechy)
Mustang
(2015) Mustang   (Francja)

Nachts, wenn der Teufel kam
(1957) Nocą, kiedy przychodzi diabeł   (RFN)
Ni liv
(1957) Przez śnieżną pustynię   (Norwegia)
Nido, El
(1980)   (Hiszpania)
Nielubow
(2017) Niemiłość   (Rosja)
Nirgendwo in Afrika
(2001) Nigdzie w Afryce *   (Niemcy)
No
(2012) Nie   (Chile)
No Man's Land
(2001) Ziemia niczyja *   (Bośnia i Hercegowina)
Noce i dnie
(1975) Noce i dnie   (Polska)
Noirs et blancs en couleur
(1976) Czarne i białe w kolorze *   (Wybrzeże Kości Słoniowej)
Notti di Cabiria, Le
(1957) Noce Cabirii *   (Włochy)
Nóż w wodzie
(1962) Nóż w wodzie   (Polska)
Nuit américaine, La
(1973) Noc amerykańska *   (Francja)
Nuovi mostri, I
(1977) Nowe potwory   (Włochy)
Nuovo cinema Paradiso
(1989) Cinema Paradiso *   (Włochy)
Nybyggarna
(1972) Osadnicy   (Szwecja)

O Que É Isso, Companheiro?
(1997) Cztery dni we wrześniu   (Brazylia)
Obchod na korze
(1965) Sklep przy głównej ulicy *   (Czechosłowacja)
Obecná škola
(1991) Szkoła podstawowa   (Czechosłowacja)
Oberst Redl
(1985) Pułkownik Redl   (Węgry)
Ofelas
(1987) Tropiciel   (Norwegia)
Okuribito
(2008) Pożegnania *   (Japonia)
Omar
(2013)   (Palestyna)
Ondskan
(2003) Zło   (Szwecja)
Orfeu Negro
(1959) Czarny Orfeusz *   (Francja)
Ostře sledované vlaky
(1966) Pociągi pod specjalnym nadzorem *   (Czechosłowacja)
Otac na službenom putu
(1985) Ojciec w podróży służbowej   (Jugosławia)
Oxen
(1991) Wół   (Szwecja)

Pagador de Promessas, O
(1962) Ślubowanie   (Brazylia)
Paix sur les champs
(1970)   (Belgia)
Pál-utcai fiúk, A
(1969) Chłopcy z Placu Broni   (Węgry)
Panny z Wilka
(1979) Panny z Wilka   (Polska)
Paradise Now
(2005) Paradise Now   (Palestyna)
Parapluies de Cherbourg, Les
(1964) Parasolki z Cherbourga   (Francja)
Pasqualino Settebellezze
(1975) Pasqualino Piękniś   (Włochy)
Paw
(1959) Chłopiec z dwóch światów   (Dania)
Pelle erobreren
(1987) Pelle zwycięzca *   (Dania)
Plácido
(1961) Uczta wigilijna   (Hiszpania)
Porte aperte
(1990) Otwarte drzwi   (Włochy)
Porte des Lilas
(1957) Porte des Lilas   (Francja)
Potop
(1974) Potop   (Polska)
Poussières de vie
(1995)   (Algieria)
Préparez vos mouchoirs
(1978) Przygotujcie chusteczki *   (Francja)
Profumo di donna
(1974) Zapach kobiety   (Włochy)

Qivitoq
(1956) Chłopiec z Grenlandii   (Dania)
Quatrilho, O
(1995) Czworokąt   (Brazylia)
Quattro giornate di Napoli, Le
(1962) Cztery dni Neapolu   (Włochy)

Ragazza con la pistola, La
(1968) Dziewczyna z pistoletem   (Włochy)
Rebelle
(2012) Wiedźma wojny   (Kanada)
Reise der Hoffnung
(1990) Podróż nadziei *   (Szwajcaria)
Relatos salvajes
(2014) Dzikie historie   (Argentyna)
Revanche
(2008) Rewanż   (Austria)
Ridicule
(1996) Śmieszność   (Francja)
Rundskop
(2011) Głowa byka   (Belgia)

Så som i himmelen
(2004) Jak w niebie   (Szwecja)
Salaam Bombay!
(1988) Salaam Bombay!   (Indie)
Sallah Shabati
(1964)   (Izrael)
Sandakan hachibanshokan bohkyo
(1974) Sandakan nr 8   (Japonia)
Såsom i en spegel
(1961) Jak w zwierciadle *   (Szwecja)
Saul fia
(2015) Syn Szawła *   (Węgry)
Schreckliche Mädchen, Das
(1990)   (Niemcy)
Schtonk!
(1992) Sztonk, czyli wielkie fałszerstwo   (Niemcy)
Secreto de sus ojos, El
(2009) Sekret jej oczu *   (Argentyna)
Secretos del corazón
(1997) Sekrety serca   (Hiszpania)
Sesión continua
(1984)   (Hiszpania)
Shekvarebuli kulinaris ataserti retsepti
(1996) Zakochany kucharz   (Gruzja)
Shoter Azulai, Ha-
(1970)   (Izrael)
Skupljači perja
(1967) Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów   (Jugosławia)
Soliti ignoti, I
(1958) Sprawcy nieznani   (Włochy)
Solomon and Gaenor
(1999) Solomon i Gaenor   (Wielka Brytania)
Søndagsengler
(1996) Niedzielne anioły   (Norwegia)
Sophie Scholl - Die letzten Tage
(2005) Sophie Scholl – ostatnie dni   (Niemcy)
Square, The
(2017) The Square   (Szwecja)
Strada, La
(1954) La strada *   (Włochy)
Strada lunga un anno, La
(1958) Droga długa jak rok   (Jugosławia)
Suna no onna
(1964) Kobieta z wydm   (Japonia)

Tango, no me dejes nunca
(1998) Tango   (Argentyna)
Tanna
(2015)   (Australia)
Tarantos, Los
(1963)   (Hiszpania)
Tasogare Seibei
(2002)   (Japonia)
Teströl és lélekröl
(2017) Dusza i ciało   (Węgry)
Teta asustada, La
(2009) Gorzkie mleko   (Peru)
Theeb
(2014) Theeb   (Jordania)
Timbuktu
(2014) Timbuktu   (Mauretania)
Tlayucan
(1962) Perły Świętej Łucji   (Meksyk)
Todo sobre mi madre
(1999) Wszystko o mojej matce *   (Hiszpania)
Toni Erdmann
(2016) Toni Erdmann   (Niemcy)
Tre fratelli
(1981) Trzej bracia   (Włochy)
Tregua, La
(1974)   (Argentyna)
Tri
(1965)   (Jugosławia)
Tristana
(1970) Tristana   (Hiszpania)
Tsotsi
(2005) Tsotsi *   (RPA)
Turks fruit
(1973) Tureckie owoce   (Holandia)
Tweeling, De
(2002) Bliźniaczki   (Holandia)

Un homme et une femme
(1966) Kobieta i mężczyzna *   (Francja)
Un prophète
(2009) Prorok   (Francja)
Under sandet
(2015)   (Dania)
Under solen
(1998) Pod słońcem   (Szwecja)
Une histoire simple
(1978) Prawdziwa historia   (Francja)
Untergang, Der
(2004) Upadek   (Niemcy)
Uomo delle stelle, L'
(1995) Sprzedawca marzeń   (Włochy)
Urga
(1991) Urga   (Rosja)
Utomlonnyje sołncem
(1994) Spaleni słońcem *   (Rosja)
Utvandrarna
(1971) Emigranci ^   (Szwecja)

Vals Im Bashir
(2008) Walc z Baszirem   (Izrael)
Venganza, La
(1959)   (Hiszpania)
Vérité, La
(1960) Prawda   (Francja)
Vesničko má středisková
(1985) Wsi moja sielska, anielska   (Czechosłowacja)
Vie devant soi, La
(1977) Życie przed sobą *   (Francja)
Vita è bella, La
(1997) Życie jest piękne * ^   (Włochy)
Vivre pour vivre
(1967) Żyć aby żyć   (Francja)
Volver a empezar
(1982) Zacząć od początku *   (Hiszpania)

Water
(2005) Woda   (Kanada)
Weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte, Das
(2009) Biała wstążka – opowieść nauczyciela   (Niemcy)
Wo hu cang long
(2000) Przyczajony tygrys, ukryty smok * ^   (Tajwan)
Wojenno-polewoj roman
(1983) Frontowa miłość   (ZSRR)
Wojna i mir
(1968) Wojna i pokój *   (ZSRR)
Wor
(1997) Złodziej   (Rosja)

Yesterday
(2004) Yesterday   (RPA)
Yin shi nan nu
(1994)   (Tajwan)
Ying xiong
(2002) Hero   (Chiny)

Z
(1969) Z * ^   (Algieria)
Želary
(2003) Żelary   (Czechy)
Ziemia obiecana
(1975) Ziemia obiecana   (Polska)
Zus & zo
(2001) Zus i zo   (Holandia)

Aktualizacja: